Uygunsuz Anlarda Yakalanmak

Seks yaparken çocuğuna yakalanmak kuşkusuz birçok anne babanın başına gelmiş geçmiş en rahatsızlık duygusu yaşatan bir durumdur. Ne yapacağınızı şaşırıp panik halinde yerinizden fırlarsınız  ve inceden bir utanma hissi içinizi kaplar.

Uygunsuz Anlarda Yakalanmak

Özel zamanlarınızda çocuğunuza yakalanırsanız ne yapmalısınız?

Evvela şunu söyleyelim ki çocuğunuz yaptığınız şeyin ne olduğunu idrak edemeyecek bir yaştadır ve gördükleriyle ilgili bir muhakemede bulunamayacağından, durumu bilmesi olanaksızdır. Çocuğunuz bu durumun ne olduğunu çözümleyemeyecek ve bu sebepten de ona zarar vermeyecektir.

Neler olup bittiğine akıl erdiremeyen çocuk, belki de gördüğü karşısında, sizin oyun oynadığınızı düşünüp fazla üstünde durmadan unutabilir de veya tam tersi yanınıza gelip oyuna katılmak isteyebilir de. Belki de çocuğunuz uykulu olduğundan pek bir şey görecek durumda değildir ve durumu size sormayacaktır bile. Fakat tersi bir durumda çocuğunuz size “Ne yapıyorsunuz?” diye bir soru yöneltirse; biz oyun oynuyorduk veya birbirimize sarılıyorduk gibi açıklamalarla geçiştirebilirsiniz. Eğer ki çocuğunuz olayın üzerine soru sormazsa, siz durduk yere bir açıklama yaparak onun kafasını karıştırmanıza gerek yoktur. Muhtemelen bu yaş evrelerinde size böyle bir soru sormayacaktır fakat bu yine değişebilir bir durumdur.

Özel bir anınızda çocuğunuza yakalanmamak için ne yapabilirsiniz?

Gelecekte de bu gibi bir durum ile karşı karşıya gelmemek için, en dikkatli davranış sizin böyle bir ortamın oluşumundan önce odanızın kapısını kilitlemek olacaktır. Çocuklar aşk hayatınıza karışmaz ve size aşk hayatınızla ilgili sorular sormazlar yeter ki dikkatlerini çeken veya şahit oldukları enteresan ve anlam veremedikleri bir durum veya pozisyonla karşılaşmasınlar.

Eğer ki kapınızda kilit yoksa bir an evvel kapınıza bir kilit taktırmalısınız. Olur da bir gün aşk hayatınızda yeni bir dalgalanma oluşursa ve kapıyı kilitlemeyi unutursanız sakin kalın, panik yapmayın ve durumun kontrolünü elinizden bırakmayın. Sakince çocuğunuzu yatağına götürün ve hiçbir şey yokmuş gibi davranın.

Çocuğunuza özel vakitlerden bahsedin, bazı zamanlarda sizin de yalnız kalmanız gerektiğini, anne-babaların konuşmaları gereken özel durumlar olduğunu anlatın. Bu konu eğer çocuğunuz tarafından merak edilip açılmazsa siz de konuyla ilgili yorum ve açıklama yapmaktan kaçının. Üzerinden vakit geçmesine rağmen günler sonra bile size konuyla ilgili soru sorarsa o vakit sorularına yaşına uygun, kafası karışmayacak bir şekilde cevap verin ve sorulardan kaçıp aklında bir soru işareti bırakmayın.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0