5 MADDEDE EMZİRMEYLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Emzirirken Yapılan Hatalar nedir gelin bakalım. YANLIŞ: Göğüsleriniz küçükse veya göğüs uçlarınız düz ise bebeğinizi emziremezsiniz.

5 MADDEDE EMZİRMEYLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Emzirirken Yapılan Hatalar Nelerdir?

YANLIŞ: Göğüsleriniz küçükse veya göğüs uçlarınız düz ise bebeğinizi emziremezsiniz.

DOĞRU: Fiziksel görünüşün bebeğinizi emzirmenizle hiçbir ilgisi yoktur. Yalnızca göğüs ucunuzda düzleşme görülüyorsa emzirme öncesi hazırlığınız daha fazla olmalıdır.

YANLIŞ: Bebek emzirmek çok zordur.

DOĞRU: Öncelikle bu sizin doğanızda vardır. Anne sütü her zaman taze ve kullanıma hazırdır. En sıcak günde bile sütünüzün bozulma ihtimali yoktur. Bebeğinizi emzirmeniz düşündüğünüzden daha kolay bir eylemdir.

YANLIŞ: Emzirmek zamanınızı kısıtlar.

DOĞRU: Bebeğinizle daha fazla vakit geçirmek istiyorsanız bebeğinizi emzirmeniz daha mantıklıdır. Biberon belli bir hazırlık aşaması gerektirir ama sizin sütünüz daima hazırdır. Uzun süre kaldığınız ortamlarda yanınızda bol miktarda mama taşımaktansa sütünüz her zaman sizinledir.

YANLIŞ: Emzirmek göğüslerinizi deforme eder.

DOĞRU: Bilinenin aksine emzirmek göğüslerde deformasyon yaratmaz. Hamilelik esnasında aldığınız ve verdiğiniz kilolar, genetik faktörler, göğüslerinizi desteksiz bırakmanız (sutyen kullanılmaması) gibi durumlardan dolayı göğüsleriniz daha gevşek olabilir. Bu durum gayet normaldir.

YANLIŞ: Bebeğinizi emzirmeniz babada dışlanmışlık hissi yaratır.

DOĞRU: Babanın bebeğiyle arasındaki bağı kuvvetlendirmesi için birçok yöntem vardır. Bunlardan bazıları altını değiştirmek, kucağında sallamak, gazını çıkartmak, oyun oynamak ve katı gıda dönemine gelindiğinde onu elleriyle beslemektir.

ÇOCUKLARA RENKLERİ ÖĞRETMEK ile ilgili yazımıza ulaşmak için linke tıklayın.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0