Çocukla Seyahat

Çocuğunuzla hafta sonu tatili veya günü birlik bir seyahat planınız varsa macera dolu bir hafta sonu sizi bekliyor olabilir. Mümkün olduğunca bu fırsatı değerlendirip neşeli vakitler geçirmek sizi elinizde.

Çocukla Seyahat

Çocuğunuzla seyahate çıkarken yanınıza ne almalısınız?

Büyük şehirlerin keşmekeşinden veya evdeki ortamdan bir müddet uzaklaşmak ailenize iyi gelecektir. Çocuğunuzun ilk seyahati ise bu onu çok heyecanlandıracak ve sabırsızlandıracaktır. Uzakta bir anneanneyi veya halayı ziyaret edecekseniz sizleri karşılamak için telaşlı hazırlıklar başlamış demektir. Gitmeden önce kendinize bir program belirleyin ve planladıktan sonra yola koyulun. Öncelikle çocuğunuzun ihtiyaçlarını ve yanınıza mutlaka almanız gerekenleri yazın: çocuğun giysileri, iç çamaşırları, oyuncakları, varsa kullandığı ilaçları, bezleri, biberonu, yanınıza bir ateş ölçerde almayı unutmayın.

Çocukla seyahat ederken neye dikkat edilmelidir?

Yola çıkmadan önce, acil durumlar için yolunuzun üstündeki hastaneleri araştırmayı unutmayın. Eğer çocuğunuz devamlı bir ilaç kullanıyorsa önceden kullandığı ilaçları bakıp kontrol edin, eğer ki bitmişse mutlaka yenisini yanınıza alın. Çocuğunuzun kendi katlamalı yatağını da yanınıza almanız ona kendini daha rahat hissettirecek ve uyuyacağı yatağı yadırgamayacaktır. Eğer kendi aracınız ile yola çıkacaksanız önceden çocuk koltuğunun sağlamlığını kontrol edin.

Çocukla birlikte yapılan seyahatlerde dikkat edilmesi gereken bir husus da ziyaretlerin çok fazla uzun olmaması. Çok uzun süren seyahatler veya ziyaretler çocuğunuza çok sıkıcı, yorucu ve itici gelebilir. Çocuğunuzun sıkılmayacağı yerlere gitmeyi planlayın mesela onun ilgisini çekecek eğlenceli animasyonu olan tatil beldelerini tercih edin. Arabada sıkılmaması için yanınıza çocuğunuzu oyalayacak kitap, oyuncak ve benzeri şeyleri de yanınıza alabilirsiniz. Araçta uyuyacak kadar uzun bir yola çıkmışsanız, üzerine örteceğiniz bir pike alın. Yine çocuğunuz eğer özel bir mama ya da sevdiği özel bir besin varsa her ihtimali göz önünde bulundurarak yanınıza alınız. Çünkü düşünün ki yolda aracın tekeri patladı veya herhangi bir başka arıza çıktı karşınıza, bulunduğunuz yer kör bir nokta ve etrafta ne bir restoran ne de bir market benzeri bir şey var bu durumda siz önleminizi çoktan almış olup bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamış bulunuyorsunuz.

Her şeye rağmen bütün olabilecek olumsuz şeylere karşın, siz yine de pozitif düşünerek ailecek geçirebileceğiniz güzel günlerin, dinlenmenin ve birlikte paylaşacağınız keyifli saatlerin tadını çıkarmaya bakın.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0