BEBEĞİNİZİN 37. HAFTADA YAPACAĞI EN ÖNEMLİ SIÇRAYIŞ

Çocuklar içinde bulundukları hızlı gelişim sürecinde hem fiziksel hem de zihinsel anlamda yeni beceriler kazanırlar. 37 haftalık bir çocuğun bu dönemde kazanacağı en büyük becerilerden biri de nesneleri tanımaya ve onları gruplandırmaya başlaması olacaktır. 37 haftalık bebek büyük sıçrayışlar yapabilir.

BEBEĞİNİZİN 37. HAFTADA YAPACAĞI EN ÖNEMLİ SIÇRAYIŞ

37 Haftalık bebek nasıl sıçrayışlar yapar?

Çocuklar, içinde bulundukları hızlı gelişim sürecin sık sık yeni beceriler kazanacaklardır. Bu beceriler hem fiziksel hem de zihinsel anlamda olabilir. Bebeğiniz, bu haftada nesneleri daha iyi tanımaya başlayarak zihinsel bir gelişim gösterebilir.

37 haftalık bir çocuk henüz konuşamıyor olsa bile ilerisi için bilgi biriktirmeye başlar. Dil öğrenmek için yaptığı en büyük çalışmalardan biri de onları tanımlayıp gruplandırmasıdır. Bebekler, farklı cisimlerle ilk karşılaştıklarında onlara anlam vermeye ve onları tanımaya çalışırlar. Bebek, doğduğu ilk aylarda ilk önce anne babasını tanımaya çalışacaktır, daha sonra insanlar dışında cisimleri de öğrenmeye başlayacaktır. Nesneleri öğrenme sırasında bebekler onları genellemeye başlarlar. Onlar için bardağın şekli ve rengi ne olursa olsun bardaktır. Aynı şekilde dört ayaklı ve tüylü her hayvan onlar için köpek olabilir. Çocukların bu genellemeleri, cisimleri daha iyi tanımaya başladıkça ayrışır. Bu dönemlerde çocuğunuz artık cisimlerin isimlerini yavaş yavaş öğrenmeye başlar ve bazı kelimelerin anlamlarını da bilir. Artık canlı ve cansız nesneleri birbirinden ayırabilir. Çocuğunuz bir kedinin fotoğrafını görmüş olsa bile onu kedi olarak tanımlayabilir.

Bu haftalarda çocuklar, konuşma becerileri için çalışmalarını sürdürürler. 37 haftalık bir bebek bol bol sesli harf alıştırmaları yaparak değişik sesler çıkarabilir. Hatta bazı çocuklar “dadada” “mamama” gibi basit heceleri bile söyleyebilirler.

BEBEĞİNİZİN YENİ BECERİLERİNİ ORTAYA ÇIKARMASINA YARDIMCI OLUN ile ilgili yazımıza ulaşmak için linke tıklayın.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0