Doğum Günü Partisi

by Bebek Melekleri

Çocuğunuz üç yaşına geldiğinde doğum günü partisi konusunda sizden büyük beklentiler içinde olmayacaktır. Üç yaş partisi için planlama yaparken katılacak misafirlerinizin de hâlen küçük birer çocuk olduğunu ve onları mutlu edecek şeyin şaşaa değil eğlence olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. 

Üç yaş partisi nasıl olmalıdır?

Üç yaşında bir çocuğu doğum günü partisi konusunda mutlu etmek çoğu zaman bir pasta ve mum ile mümkündür. Ancak ebeveynler çocukları için daha fazlasını ister ve planlı büyük organizasyonlar hazırlar. Çocuğunuz için bu tip bir organizasyon hazırlamaya niyetliyseniz partinin ne kadar büyük olduğunun onu pek de ilgilendirmediğini aklınızda tutmalısınız. Bunu yerine çocuğunuzun fikirlerini alacağınız ufak bir parti çok daha mutlu edici olabilir.

Çocuğunuzun doğum günü partisi, ne kadar yaşı küçük de olsa, kendi zevki doğrultusunda hazırlanırsa daha keyifli olacaktır. Bunun için bazı kararları ona danışmayı deneyebilirsiniz. Çocuğunuza arkadaşlarını davet edebileceği bir doğum günü organizasyonundan mı yoksa seçtiği arkadaşlarıyla bir tiyatro oyunu izleyerek kutlamayı mı tercih edeceği gibi seçenekler sunabilirsiniz. Ayrıca parti masası için tema belirlerken veya pastayı seçerken de çocuğunuzdan fikir almanız faydalı olacaktır.

Bir partinin olmazsa olmazı davetlilerdir. Partideki detayları planlarken küçük misafirlerinizi çocuğunuzun iyi anlaştığı arkadaşlarından seçebilirsiniz. Partiye ebeveynleri davet edip etmeyeceğiniz size bağlıdır. Ancak bu çocukları kontrol altında tutmayı kolaylaştıracağı için sizin diğer şeylere daha çok vaktiniz kalmasına yardımcı olabilir. Misafirlerinizin büyük çoğunluğu küçük yaşlarda olacağı için öğle uykusu, akşam yemeği veya yatma saatine özen göstererek zamanlama tercihi yapmalısınız.

Parti menüsü hazırlanırken neye dikkat edilmelidir?

Parti menüsünü hazırlarken misafirlerinizin yaş grubunu hesaba katın. Davet ettiğiniz çocuklar arasında alerjisi olan biri varsa alerjisi olan besini kullanmayın. Siz özen gösterip vermeseniz dahi arkadaşlarından alıp yemesi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu sebeple davet edeceğiniz çocukların ebeveynlerine besin alerjisi olup olmadığını sorabilirsiniz. Üç yaş grubuna uygun yemesi kolay ve boğaza kaçmayacak türde besinleri tercih edin. Çocuklara servis yaparken de yaş gruplarına uygun araç gereç kullanmaya özen gösterin. Küçük porsiyonları güvenli araç gereçle sunun.

Eğlenceli bir parti üç yaş grubundaki bir çocuğu oldukça mutlu edebilir. Bu yaş grubunun seveceği türde oyunlar içeren bir parti organize etmeyi deneyebilirsiniz. Vücut gelişimleri pek de ileri seviyede olmadığı için denge veya koordinasyon gerektiren oyunlar yerine müzik eşliğinde dans etmek gibi aktiviteleri tercih edebilirsiniz. Konsantre eşikleri oldukça düşük olacağından pek çok oyunu planlamanız partinin sürekli eğlenceli kalmasına yardımcı olacaktır.

Üç yaşındaki çocuğunuz için sevdikleriyle gülüp oynayabileceği bir doğum günü partisi büyük ve sıkıcı organizasyonlardan çok daha iyidir. Bu yüzden onun da fikirlerini alarak keyif alçağı ufak bir organizasyon düzenlemeyi tercih edebilirsiniz.

34. AYDA SİZİ NELER BEKLİYOR ile ilgili yazımıza ulaşmak için linke tıklayın.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Yorum Bırakabilirsin