OLUMLU DÜŞÜNMENİN SAĞLAYABİLECEĞİ FAYDALAR

Anne ve babaların, yaşanan bazı olaylara olumlu yönden bakmak için çaba sarf etmeleri hem kendileri hem de çocukları için birçok avantaj doğuracaktır. Olaylara olumlu tarafından bakmanın en önemli avantajlarından birinin mutlu bir hayat sürmek olduğu söylenebilir. Olumlu düşünme fayda sağalyabilir.

OLUMLU DÜŞÜNMENİN SAĞLAYABİLECEĞİ FAYDALAR

Olumlu düşünme ne gibi faydalar sağlayabilir?

Yaşanan bazı olaylar karşısında anne ve babaların olumlu düşünceler geliştirmeleri birçok açıdan faydalar sağlayacaktır. Anne ve babaların olaylara olumlu yönden bakmaları, olumlu duyguları ve olumlu davranışları da beraberinde getirebilir. Olumlu düşünceler geliştirmek. Anne ve babaların çevrelerindeki insanlara ve çocuklarına da yansıyarak onların da daha olumlu duygu ve düşünceler geliştirmelerini sağlayabilir.

Bireyin bilinçaltını olumlu taraflara yönlendirmesi, olumlu düşüncenin tanımı olarak kabul edilebilir. Olaylar karşısında iyi-kötü, doğru-yanlış gibi yargılamalarda bulunmadan sadece olay hakkında bilgileri kaydeden bilinçaltı, olumlu taraflara yönlendirildiğinde olumlu davranışların sergilenmesi de sağlanabilir.

İnsanlar kimi zaman, günlük yaşantıları içerisinde bazı istenmeyen olumsuz olaylarla karşılaşabilirler. Ancak olaylara olumlu yönden bakmayı öğrenmek ve bunu alışkanlık hâline getirmek, bu tür istenmeyen olayların yaratabileceği olumsuz duygu, düşünce ve davranışların oluşumunu en aza indirecektir. Olaylar karşısında sık sık olumlu düşünceler geliştirmek, tekrar edilen şeylerin bilinçaltına daha kolay yerleşeceğinden dolayı. Olumlu düşünceler geliştirmenin alışkanlık hâline gelmesi konusunda faydalı olabilir.

Olaylara olumlu taraflarından bakmayı öğrenip bu yönde alışkanlıklar kazanmak, hem bireyin kendisinin hem de çevresindeki insanların hayata pozitif bakmalarını ve mutlu olmalarını da sağlayabilir.

Olaylara olumlu tarafından bakmanın, olaylar karşısında gerçek dışı düşünceler geliştirmek olmadığı unutulmamalıdır. Olayların iyi tarafını görmeye çalışıp bu yönde düşünceler geliştirmek, insanların kendilerini iyi hissetmelerini, kendileriyle barışık olmalarını, daha az kaygı ve stres yaşamalarını. Hayattan daha fazla keyif almalarını da sağlayabilir. Bütün bunlar da hem olumlu düşünme alışkanlığı geliştirmiş bireyin kendisinin hem de ailesinin daha mutlu bir hayat geçirebilmesi için büyük avantaj sağlayacaktır.

Anne ve babaların, olumlu yönden bakmak için çaba sarf etmeleri neden önemlidir?

Anne ve babaları olaylara olumlu tarafından bakma alışkanlığı kazanmış olan çocukların olumlu düşünceler geliştirme alışkanlığı kazanma ihtimalleri artacaktır. Bu durum, çocuğun hem içinde bulunduğu dönemde hem de yaşamının ilerleyen yıllarında. Onun mutlu bir birey olması için büyük bir avantaj sağlayabilir.

RESİMLERE BAKARAK ÇOCUĞU ANLAMAK ile ilgili yazımıza ulaşmak için linke tıklayın.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0