ÇOCUĞUNUZA VEREBİLECEKLERİNİZ

Çocuğunuzu çok sevdiğiniz yadsınamaz bir gerçektir fakat onlara sadece sevginizi vermeniz yeterli olmayacaktır. Ebeveynlik zor bir iş olmakla birlikte eğlenceli ve eşsiz bir deneyimdir. İyi anne olmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır.

ÇOCUĞUNUZA VEREBİLECEKLERİNİZ

İyi anne olmak için ne yapabilirim?

Çocuk yetiştirmek bir sanat eseri oluşturmak gibidir. Çünkü bir eşi ve benzeri yeryüzünde yoktur. Elbette çocuk yetiştirmenin olmazsa olmazı sevgidir fakat tek başına her şey gibi sevgi de yetersiz kalacaktır.

Çocuğunuza vermeniz gereken başka şeyler de söz konudur. Disiplin, öz-disiplin, iyi ilişki kurma becerisi, sağlıklı bir yaşam, değişik ilgi alanları, düzgün bir eğitim, açık zihin, sağlıklı düşünme becerisi, hakkını savunma becerisi ve öğrenme yeteneği gibi birçok değerden bu konuda söz edilebilir. Bunlar tabii ki de bir anda öğretilecek şeyler değildir. Çocuğunuza bu değerleri aktarabilmeniz için en az 18 yılınızın olduğunu söylemek mümkündür.

Onlara doğayı sevmeyi ve korumayı, hayvanlara zarar vermemeyi, saygılı ve ince ruhlu insanlar olmayı öğretmeniz öncelikler arasında sıralanabilir. Eğer ki herkes çocuklarını bu şekilde yetiştirirse dünya daha iyi bir yer olacaktır.

İyi birer anne-baba olmanız için onlara sadece sevginizden vermeniz yetmeyecektir. Çocuğunuza bildiğiniz ve zaman içerisinde öğrendiğiniz her şeyi vermelisiniz. Onları severken aynı zamanda bir şeyler de öğretmelisiniz. Duygu olarak da gerçek dünyaya adapte olma konusunda siz ona hem yol gösterici hem de yol arkadaşı olabilirsiniz.

KARANLIK KORKUSU ile ilgili yazımıza ulaşmak için linke tıklayın.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0