Güvenilir Mama Sandalyesinde Olması Gerekenler

Beşinci aya gelindiğinde bebeğinizi beslemek, onun aktif bir dönemde bulunmasından dolayı eskisi kadar kolay olmayacaktır. Bunun için güvenli bir mama sandalyesi tercih etmeniz kolaylık sağlayacaktır.

Güvenilir Mama Sandalyesinde Olması Gerekenler

Mama sandalyesi alırken neye dikkat edilmeli?

Bebeğinizi beslemek için mama sandalyesi gibi ürünler kullanmak büyük ölçüde rahatlık sağlayabilir. Fakat mama sandalyesi seçerken öncelikli konu bebeğinizin güvenliği olmalıdır. Mama sandalyesi gibi bir ürün satın alırken, bebeğinizin güvenliği için mama sandalyesinin sahip olması gereken bazı özellikler mevcuttur.

Mama sandalyesinde bulunan bebeğinizin ve sizin beslenme sırasında sorunsuz bir süreç geçirmeniz için öncelikle bebeğin sürekli ebeveyn olarak sizlerin gözetimi altında olması gerektiğini unutmamalısınız. Beslenme sırasında gerekli olabilecek önlük, ağız silme bezi, tabak, çatal, kaşık gibi materyalleri ve bebeğin yemeğini, bebeği mama sandalyesine oturtmadan önce yanınızda bulundurun. Mama sandalyesi ne kadar güvenilir olursa olsun bebeğiniz beklenmedik hareketlerle risk oluşturabilecek bazı davranışlar sergileyebilir.

Mama sandalyesinin her yerini, özellikle bebeğin besleneceği yüzeyi son derece temiz tutmak önemli bir konudur. Daha önceki öğünden kalan bozulmuş besin artıklarını bebeğinizin ağzına atması problemli sonuçlar doğurabilir.

Mama sandalyesi ve buna benzer ürünlerde bulunan güvenlik kemerlerini doğru bir şekilde bağladığınıza emin olmalısınız. Bebeğinizin kaymaması için onu tutan kemerleri kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Mama sandalyesinin güvenlik kuralları nelerdir?

Beslenme sırasında bebeğin içinde bulunduğu mama sandalyesi ve buna benzer ürünleri, bebeğin tekme atıp devirmesine olanak sağlayan ortamlardan uzak tutmalısınız. Bunun için sandalyeyi bir duvar dibinden ziyade bebeğin mümkün olduğunca risk bulunduracak bir şeye temas edemeyeceği bir konumda bulundurmanız faydalı olacaktır.

Katlanabilme özelliği bulunan mama sandalyelerinin kilitlerini açtıktan sonra mutlaka kontrol etmelisiniz. Bebek mama sandalyesinin içindeyken sandalyenin aniden katlanmaması için bu durumu göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız.

Tepsisi çıkarılıp takılabilen mama sandalyelerinin tepsilerini, her seferinde doğru bir şekilde taktığınızdan emin olun. Beslenme sırasında yerinden çıkacak tepsi, olumsuz durumlara yol açabilir. Ayrıca tepsiyi çıkarıp takmadan önce bebeğin parmaklarının veya herhangi bir yerinin sıkışmamasına dikkat edin.

Bebeğinizi beslemek için alacağınız mama sandalyesinin, bebeğiniz için rahat ve onun oturma pozisyona uygun olduğuna emin olun. Ayrıca mama sandalyesinin yükseklik ayarının bulunması sizin için kimi durumlarda avantaj sağlayabilir.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0