Çoğul Bebek Bakımı İhtiyaçları Nelerdir?

by Bebek Melekleri

Çoğul bebek bakımı bazen zorlayabilir. Genellikle anne babalar çocuk yapmaya karar verdiklerinde bu bakımın getireceği yükleri de kabullenmiş olurlar ve buna göre hazırlıklarını yaparlar. Çocuk bakımının getireceği maddi külfete hazırlanan ebeveynlere en güzel sürprizse ikiz-üçüz (ya da çoğul) bebeklerden gelir.

Çoğul bebek doğumundan sonra yapılan hesapların ikiye katlanması işten bile değildir. Beşik, puset, mama sandalyesi, mama stoku, bez stoku ve diğer tüm ihtiyaçlar artık tek bir çocuk için değildir. Her birisinden iki ya da daha fazla almanız gerekir. Her şeye rağmen endişelenmenize ve paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Alabileceğiniz birkaç önlem, tasarruf yapmanızı sağlayacaktır.

Çoğul bebek bakımı ihtiyaçları nelerdir?

Toptan alışverişler yapmak bu önlemlerin başında gelmektedir. Özellikle bebek malzemelerinin tamamını, günü ve ihtiyacı geldiğinde almak yerine önceden toplu şekilde almak uzun vadede en hesaplı olan yöntem olabilir. Aslında bu süreçte, sadece bebek bakım ürünlerini değil tüm ev ihtiyaçlarını bu şekilde temin etmeniz mantıklı olabilir. Bunun için toptan satışların yapıldığı marketleri kullanabilirsiniz. Diğer bir seçenekse uzun vadeli düşünerek, ürünleri internet üzerinden toptan almak olabilir.

Bebek araç gereç ve malzemeleri satan marketlerde de çoğul bebeklere özel olarak üretilmiş eşyaları bulabilirsiniz. Birden fazla oturma yeri olan beslenme masaları, pusetli çocuk arabaları, bez depolama dolapları, çoğul bebekler için aktivite masaları gibi eşyalar ilk etapta işinize yarayacak ihtiyaçlardan bazılarıdır. Diğer yandan bu tarz eşyalar kaliteli ve dayanaklı malzemelerden üretildiklerinden tercih sebebi olabilirler.

Ev güvenliğinizi çoğul bebeklerinizi düşünerek yeniden ele almak, ileride yaşayabileceğiniz kazaların önüne geçebileceği gibi çoğul bebek bakımında da kolaylaştırıcı etkenlere sahip olmanızı sağlar. Çocuklarınızın vakit geçirmesini sakıncalı bulduğunuz odaların kapısını kilitli tutmanız, güvenlikleri açısından önemlidir. İkiz ya da daha fazla bebek için tasarlanmış pusetler de, bebeklerinizi birlikte taşımanızı ve her zaman gözünüzün önünde bulunmalarını sağlar. Kalabalık yerlerde çocuklarınıza güvenlik kemeri takabilirsiniz. Güvenlik kemerleri yürürlerken hem kendi hâllerinde olmalarını hem de kontrolünüz dışına çıkmamalarını sağlayabilir.

Çoğul bebek sahibi ebeveynlerin kendine zaman ayırması ile ilgili yazımıza ulaşmak için linke tıklayın.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Makaleler