Çocuğunuzla Tatile Çıkarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

by Bebek Melekleri

Çocuğunuzla tatile çıkarken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bebeğinizle çıkacağınız ilk tatilinizde, bebeğinizin ihtiyaçları için almayı düşündüğünüz eşyalar, bavullarınızın büyük bir bölümünü kaplayabilir. Endişeye kapılmak yerine pratik çözümlere başvurabilirsiniz.

Bir haftalık tatil için iki veya daha fazla valizle gidiyorsanız bu zorlu bir seyahat olabilir. Tatile giderken az valizle keyifli tatil yapmak hayalleriniz arasında olabilir. Küçük kurallarla tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Gün içinde bebeğinizin üç, dört defa kıyafetini değiştirmek için ekstra kıyafet almak yerine daha fazla çorap ve iç çamaşırı alabilirsiniz. Serin akşamlarda bebeğinizle keyifli vakit geçirmeniz için harika seçeneklerden biridir. Şort, tişört bebeklerinizin rahat edebileceği kıyafetlerdendir.

Çocuğunuzla tatile çıkarken spor ayakkabı, sandalet, deniz ayakkabısı, terlik, pijama, mayo, plaj havlusu, şapka, iç çamaşırı çocuğunuz için alacağınız temel malzemelerdendir. Bu malzemeleri alırken çocuklarınızın ihtiyacını göz önünde bulundurun.  Günde kaç defa bez değiştirdiğinizi biliyorsanız, gün sayısına göre ne kadar bez götürmeniz gerektiğini hesaplayabilirsiniz. Banyo bakımı için tatilde ihtiyacınız olabilecek şampuan, sabun, krem, pudra ve ilaçlarını yanınıza alabilirsiniz. Çocuğunuzun beslenme ihtiyaçlarını; biberon, süt sağma pompası gibi malzemelerle sağlıyorsa bu ürünleri yanınıza almayı unutmayın. Emzik, önlük de ihtiyaca göre alınabilecek malzemelerdendir.

Bebeğinizin tatildeki uykusu, her zamanki uykusu gibi değerlidir. Kendi yastığı, çarşafı, pikesi ya da battaniyesi, uyku arkadaşı oyuncağı yanınıza almanız gerekenler listesindedir. Sterilizasyon aletleri, bebek monitörü ve ısıtıcıları, koruyucu güneş kremleri, pişik kremi, kulak pamuğu, tırnak makası, ıslak mendil, yara bandı, burun damlası, ağrı kesici, kullanılan diğer ilaçlar, varsa takviye mineraller, termometre, ıslak mendil, temizleyici mendil, tırnak makasını ve diş fırçası, diş macununu yanınıza almanız size kolaylık sağlayabilir.

Çocuğunuzu mevsime göre giyindirmek ile ilgili yazımıza ulaşmak için linke tıklayın.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Makaleler