Bez Değiştirirken Gerekli Olabilecek Malzemeler

by Bebek Melekleri

Bez değiştirme sürecini daha da kolaylaştırmak için ihtiyaç duyacağınız malzemelerin neler olabileceğini ve bunları bez değiştirmeye başlamadan önce yanınızda bulundurmanız gerektiğini bilerek bu süreci daha rahat geçirebilirsiniz.

Bez değiştirme Hangi malzemelere ihtiyaç duyulur?

Bebeğinizin altını değiştirirken bunu belirli yerlerde yapmak, bez değiştirme esnasında kullanacağınız malzemeleri buralara yakın bir yerde konumlandırmak faydalı olacaktır. Bebeğin altını değiştirirken bunu bez değiştirme masasında yapmayı tercih ediyorsanız bebeğinizin rahat edebileceği geniş ve sağlam bir ürün kullanmaya dikkat etmelisiniz. Kullanacağınız bez değiştirme masasının gerekli malzemeleri saklamak için yeterli bölümleri olması, işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Bebeğinizin altını değiştirirken bir elinizin mutlaka bebeğinizin üstünde olması gerektiğini de unutmamalısınız.

Evinizde, ihtiyaç duyduğunuzda ulaşabileceğiniz kadar yeterli bir bez stoku bulundurmaya özen gösterin. Eğer genellikle hazır bez kullanıyorsanız, her ihtimale karşı birkaç tane de kumaş bez bulundurmanız faydalı olacaktır. Aynı şekilde, genellikle kumaş bez kullanıyorsanız, onları yıkama fırsatı bulamadığınız durumlarda kullanmak üzere birkaç tane hazır bez bulundurmanız doğru olacaktır.

Bez değiştirirken yanınızda ıslak mendil veya ıslak bir bez bulundurmanız gereklidir. Piyasada bulunan hazır ıslak mendilleri kullanacaksanız bunların parfüm ve alkol içermeyen yapıda olanlarını veya bebek için üretilmiş ıslak mendilleri kullanmaya özen gösterin.

Kuru bezler de, bebeğin altını sildikten sonra kurulamanız için yanınızda bulundurmanızın faydalı olacağı malzemelerdendir. Ancak bu kuru bezlerin bebeğinizin cildini tahriş etmeyecek şekilde yumuşak yapıda olmasına dikkat edin.

Bez değiştirme esnasında kirli bezleri veya ıslak mendilleri, bebeğinizin altından çıkardığınız kullanılmış hazır bezi atmak için bir çöp torbası veya çöp kutusu bulundurmanız, pratik ve hijyenik olması açısından yararlı olabilir. Kullanılmış kumaş bezleri biriktirmek için bir kirli bez torbası bulundurmanız, bezleri yıkamak için götürürken etrafı kirletme olasılığını azaltacaktır.

Bebekte pişik veya başka cilt sorunları görünmüyorsa her alt değiştirme sırasında çeşitli merhemler veya ilaçlar kullanmanıza gerek olmayacaktır ancak bebeğin pişik veya başka cilt sorunları yaşama ihtimaline karşı elinizde bebeğinize uygun çeşitli merhem veya ilaçlar bulundurmanız faydalı olacaktır. Uygun ilacı belirlemek için bir eczacıya veya doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.

Bebeklerin Çiş ve Kaalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili yazımıza ulaşmak için linke tıklayın.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Yorum Bırakabilirsin