Bebeğinizde Gözlemleyebileceğiniz Huysuzluklar

by Bebek Melekleri

Bebekler ilk yıllarında, neredeyse her hafta yeni bir şey öğrenir ve yeni beceriler kazanırlar. Bebeklerin sürekli geçirdikleri bu değişim, onların normalden daha huysuz olmalarına neden olabilir. Bebekler neden huysuzlanır gelin bakalım.

Bebekler Neden Huysuzlanır?

Çocuklar, ilk yıllarında hızlı bir gelişim gösterirler. Bulundukları dünyayla ve kendileriyle ilgili yeni şeyler keşfederler. Çocukların yeni şeyler öğrenmeleri eski bilgilerinin yanlış olduğunu görmelerine neden olur. Değişimleri gören ve hayal kırıklığına uğrayan çocuk endişelenir ve huysuzluk yapmaya başlayabilir. Çocuğunuzun neden huysuzluk yaptığını bilmek, bu anlarda onunla daha rahat iletişim kurmanızı sağlayabilir.

Bebeğiniz, geçirdiği değişimlere ayak uydurmaya çalışırken de huysuzluk yapabilir. Çevresinden sürekli bilgi toplaması ve bu bilgileri gruplandırması, konuşmalarınızı anlayabilmesi, fiziksel gelişimi çocuğunuza bazen fazla gelebilir, huysuzluk yapabilir. Çocuk bir yandan çevresini tanıyıp anlamlandırmaya çalışırken bir yandan da kendini tanımaya çalışacaktır. Bazı durumlarda kendini yeterince ifade edememesi de çocuğunuzu sinirlendirebilir. Bunun dışında bebeğiniz, bu hafta öğrendiği yeni bir şeyden dolayı da huysuzluk yapabilir.

Bebekler 37. haftadan önce annelerinin onları istediği zaman bırakabileceğini keşfetmiş olur. Dış dünyayla en güçlü bağı annesiyle kuran çocuklar, bu durumdan oldukça endişelenirler. Bebekler bu haftalarda, ebeveynlerinden ayrılma kaygısı yaşayabilirler. Çocuğunuz, sizin sürekli yanında olmanızı ya da onu kucağınıza almanız isteyebilir. İsteğini yerine getirmediğiniz takdirde huysuzlanıp ağlayabilir. Bunun nedeni sizin istediğiniz zaman gidebileceğinizi bilmesidir ve bu durum çocuğunuza güvensiz hissettirir. Bu süreçte onun size fazla bağlı olmaması için her zaman istediğini yapmamanız faydalı olabilir.

BEBEKLERİN 37. HAFTASINDA BEKLENEN DEĞİŞİKLİKLER ile ilgili yazımıza ulaşmak için linke tıklayın.

bebekler-neden-huysuzlanirpng

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Makaleler

Yorum Bırakabilirsin