Bebek Bakıcısına Yapılacak Bilgilendirmeler

by Bebek Melekleri

Bebek bakıcısına bazı bilgilendirmelerde bulunmalısınız. Bebeğinizi bir bakıcıya emanet etmeden önce dikkat etmeniz gereken birçok nokta sayılabilir. Ancak her şeyden önce bakıcınızın güvenilir biri olduğuna emin olmanız gereklidir.

Bebeğinize bakması için bulduğunuz bakıcının harika olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Referansları çok iyi olan harika bir bakıcı veya çok yakınınız olan bir aile üyesi de olsa bebeğinizi emanet etmeden önce bilmesi gereken her şeyi ona söylediğinizden emin olmalısınız. Çünkü her bebek birbirinden farklıdır ve bebeğinizi sizden iyi kimse tanıyamaz.

Bebek bakıcısına yapılması gerekilen bilgilendirmeler nelerdir?

Bebeğinizi bir yabancıya emanet etmeden önce uykusu ve beslenmesi başta olmak üzere bakımıyla ilgili birçok bilgiyi aktarmanız işleri kolaylaştırır. Bebeğinizin beslenmesi bu açıdan en önemli konulardan biridir. Bebeğinizin neyle ve ne sıklıkla beslendiğini bilmek bakıcınız için çok önemlidir. Beslenme periyotlarını bildiği zaman buna göre günü planlayabilir ve bebeğinizin ağlamalarının sebebinin açlık olup olmadığını bilebilir. Bebeğiniz mama veya anne sütüyle beslenme dönemini geride bıraktıysa neleri yiyip içebildiğini söylemeniz hayati önem taşır. Bebeğiniz için alerjik olan besinler konusunda da bakıcınızı muhakkak uyarın.

Bebeğiniz için ihtiyaç duyulan tüm malzemelerin yerini bakıcınıza göstermelisiniz. Bakıcınız, gerekli durumlarda yedek giysileri nerede bulabileceğini bilmelidir. Bebekle ilgili tüm ihtiyaçlardan ziyade evle ilgili genel bilgileri bilmesi de önemlidir. Tehlike durumları için alarm, yangın çıkışı gibi güvenlik konularında bakıcınızı bilgilendirmeniz önemlidir.

Bebeğinizin alışkanlıklarını bilmek bakıcınızın işini kolaylaştırır. Ağladığında nasıl sakinleştiği, en sevdiği oyuncağı ve kucakta hangi pozisyonda tutulmaktan hoşlandığı veya uyku alışkanlıkları her bebek için farklılık gösterir. Bu yüzden bakıcınız ne kadar deneyimli olsa da bunları bilemez. Sizin bilgilendirmeleriniz bebeğinizin daha mutlu bir gün geçirmesine olanak sağlayacaktır.

Evinizde bir evcil hayvan varsa bakıcınızı bu konuda en başta bilgilendirmelisiniz. Bebeğiniz ve evcil hayvanınızı baş başa bırakmaması gerektiğini hatırlatmalısınız. Ayrıca bebeğinizin güvenliği açısından tanımadığınız birinin evinize gelmemesi konusu konusunda gerekli uyarılarda bulunabilirsiniz.

Bakıcınıza ihtiyaç anında arayabileceği telefon numaralarını vermeniz de oldukça önemlidir. Bunlar ebeveynlerin, doktorunun veya acil durumlarda ulaşılabilecek aile yakınlarının numaraları olabilir. Olası bir durumda ulaşabilmesi için en yakındaki sağlık merkezinin telefon numarasını ve adresini bırakabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak acil durumlarda ihtiyaç duyabileceği bir miktar para bırakmayı unutmamalısınız.

Bakıcınızı yeteri kadar bilgilendirdiğinizde bebeğinizin bakımının kolaylaşacağını unutmamalısınız. Güvendiğiniz bir bakıcının bebeğinize en iyi şekilde bakabilmesi için bu bilgilendirmeler çok faydalı olacaktır.

Zor bir bebekle başa çıkmak ile ilgili yazımıza ulaşmak için linke tıklayın.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer Makaleler