Bebeğe Biberonla Anne Sütü Vermek

Bebeğinize anne sütünü, emzirmek dışında, biberon aracılığıyla da verebilirsiniz. Bunun için uygun bir süt sağma pompası kullanmanız faydalı olabilir. Bazı noktalara dikkat ederek bebeğinizi zaman zaman bu şekilde beslemeniz genellikle bir sorun oluşturmayacaktır.

Bebeğe Biberonla Anne Sütü Vermek

Bebeğe anne sütünü biberon ile verebilirmiyiz?

Emzirerek bebeğini besleyen anneler, doğumdan birkaç hafta sonra bebeğiyle birlikte bu duruma alışıp süt üretimi de düzene girdiğinde bebeklerine anne sütünü biberonla vermeye başlayabilir.

Anne sütünü biberonla verme konusunda göz önünde bulundurulması ve bilinmesi gereken, önemli olabilecek bazı noktalar olabilir. Bebeğinize anne sütünü biberonla vermeye başladığınızda, bebeğin ağzına gelen süt aynı olsa da sütü emdiği biberon, annesinin memesinden daha farklı bir yapıda olacağından bebeğiniz buna hemen alışamayabilir. Bebekler şimdiye kadar alıştığı şekilde beslenmekten bir anda vazgeçildiğini gördüklerinde huysuzluk gösterebilir. Genellikle bebekler anne kokusunu ve onun sesini emzirmeyle ve beslenme süreciyle özdeşleştireceğinden biberondan beslenmemek için bir miktar direnç gösterebilirler.

Bebeğinize sütü biberonla vermek için sütü sağarken bir pompa kullanmak, elle sağmaktan daha kolay bir yöntem olacaktır. Uygun göğüs pompası seçimi için göz önünde bulunduracağınız bazı durumlarla kendinize en uygun göğüs pompasını seçebilirsiniz.

Biberon ile beslerken neye dikkat etmeliyiz?

Öncelikle ne sıklıkta süt sağmanız gerektiğini, pompayı ne sıklıkta kullanacağınızı belirlemelisiniz. Eğer çalışmıyorsanız, bebeğinizden arada bir uzak kalıyorsanız ve süt üretiminiz düzene girdiyse, manuel olarak kullanıla basit göğüs pompaları sizin için uygun olacaktır. Ancak çalışan bir anneyseniz, daha pratik olması açısından elektrikli bir pompa kullanmanız daha faydalı olabilir. Çalışan annelerin süt sağmak için vakitleri kısıtlı olacağından, annenin iki memesinden de aynı anda süt sağabilen pompaları kullanmak vakit kazanmak için son derece faydalı olabilir.

Süt sağmak için göz önünde bulundurulması gereken konulardan biri de şüphesiz bütçe olacaktır. Piyasada farklı fiyat bandında birden çok pompa çeşidi bulunduğundan bütçenize uygun, fiyat performans açısından en mantıklı tercihi yapmaya özen göstermelisiniz. Bunu yaparken mümkün olduğunca sağlam, kaliteli ürünler seçmeye de dikkat etmelisiniz.

Seçeceğiniz pompanın kolay sökülüp takılabilir ve temizlenebilir olmasına da dikkat etmeniz yararlı olacaktır. Özellikle pompayı sık sık kullanmak zorunda olan anneler, kolay temizlenen, söküp takılabilen bir pompa seçerek rahat edebilirler. Pompa seçerken göz önünde bulundurabileceğiniz bir diğer konu da pompanın emiş gücünün ayarlanıp ayarlanamadığı olabilir. Emiş gücü değişebilen bir ürün tercih etmek bazen avantaj sağlayabilir.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0