SIÇRAYIŞTAN SONRA BEBEĞİNİZDE GÖREBİLECEĞİNİZ DEĞİŞİMLER

Bebeğiniz 37 haftalık olduktan sonra yeni beceriler kazanabilmek için sıçrayış belirtileri gösterir. Bu haftadan itibaren bebeğinizde yeni becerilerin ilk adımlarını görebilirsiniz. 37. haftayı tamamladığınızda bebeğiniz çeşitli kavramlar hakkında bilgi sağlamaya başlamış olacaktır. 37 Haftalık bebeklerde değişim nasıl olur gelin bakalım.

SIÇRAYIŞTAN SONRA BEBEĞİNİZDE GÖREBİLECEĞİNİZ DEĞİŞİMLER

37 Haftalık Bebeklerde Değişim Nasıl Olur?

Çocuklar ilk senelerinde sürekli gelişme hâlindedirler. Bebeğinizi gözlemleyerek ondaki değişimi adım adım izleyebilirsiniz. Bebeğiniz neredeyse her hafta yeni bir beceri kazanır ya da yeni beceriler için temeller oluşturur. Bebeğinizin gelişimi zincirleme bir şekilde ilerlediğinden çocuğunuzun gelişim adımlarını doğru attığından emin olmanız gerekir. Bunun için de yapacağınız gözlemler ve takipler önemli bir rol oynar.

Çocuğunuz 37 haftalıkken çevresi hakkındaki farkındalığını artırmaya başlayacaktır. Bu hafta edindiği yeni bilgiler ve öğrendiği kavramlar bir süre huysuzluk yapmasına neden olabilir. Fakat bu huysuzluklar birkaç hafta içinde geçecektir. Ebeveynlerinin onu istediği zaman bırakabileceğini fark eden çocuklarda terk edilme korkusu ortaya çıkar. Bu da çocuğun sürekli anneye bağlı kalmak istemesine neden olabilir. Bu durumu anlayışla karşılayıp çocuklarınızın huysuzluklarına kanmadan sabırla atlatmanız gerekebilir. Çocuğunuzun size olan bağımlılığının sürmemesi için ona kendi başına vakit geçirmeyi öğretmeye çalışabilirsiniz. Çocuklar bu haftada itibaren sıcak-soğuk, alçak-yüksek gibi kavramları öğrenmeye başlayabilir. Bazı nesnelerin onun canını yakabileceğini gören çocuğunuz küçük korkulara kapılabilir. Bu süreçte onu anlayışla karşılayıp korkularını yenmesine yardımcı olabilirsiniz.

BEBEĞİNİZİN KORKULARINI ANLAYIŞLA KARŞILAYIN ile ilgili yazımıza ulaşmak için linke tıklayın.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0